piątek, 21 maja 2021

Energia może być tańsza, trzeba tylko wiedzieć, jak po nią sięgnąćGdyby polskie instytucje publiczne w pełni wykorzystywały możliwości, jakie daje pozyskiwanie energii z wolnego rynku, koszty ich funkcjonowania byłyby sporo niższe. O tym w jaki sposób organizować proces zakupowy opowiada Artur Dembny, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Veolia Energy Contracting Poland.

Czy instytucje publiczne, w tym także samorządowe, zobligowane do stosowania prawa zamówień publicznych, dobrze i skutecznie wykorzystują przetarg do zaopatrzenia się w energię elektryczną?

Artur Dembny, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Veolia Energy Contracting Poland:

Niestety nie zawsze w pełni wykorzystują możliwości, jakie daje ten instrument. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, mając za sobą niemal 14 lat doświadczeń z aktywnego ofertowania w przetargach na dostawy energii elektrycznej, czyli od momentu uwolnienia rynku energetycznego w Polsce. Przerabiałem wraz z zespołem nawet od 3000 takich postępowań rocznie, więc widzę jak na dłoni, jakie błędy były i dalej są popełniane w przygotowaniach do przetargu.

czytaj więcej >> link